Wyniki z rozgrywek WZPS Poznań z weekendu 15/16.12.2018 dostępne są tutaj

Zapraszamy na Ogólnopolski Turniej do Kalisza.

Termin: 20.12.2018 (czwartek) startujemy o godz 13.00

Przed nami prawdziwie energetyczny siatkarski weekend! W najbliższą sobotę o godzinie 14:00 siatkarki
Enea Energetyk Poznań zagrają z Krosno Glass Karpatami MOSiR Krosno, a dzień później o 12:00
podejmować będą UKS Szóstka Mielec. W sobotę będą poszukiwani również „genetyczni bliźniacy” w
ramach akcji DKMS.

Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej w Poznaniu uprzejmie informuje,
że powołuje na zgrupowanie Kadry Wojewódzkiej MŁODZIKÓW
w miejscowości KROTOSZYN
w dniach :
28.12.2018r – 30.12.2018r
niżej wymienionych zawodników :

Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej w Poznaniu uprzejmie informuje, że powołuje na zgrupowanie Kadry Wojewódzkiej MŁODZICZEK PIŁKA SIATKOWA PLAŻOWA
w miejscowości JANKÓW PRZYGODZKI w dniach :
28.12.2018r – 30.12.2018r
niżej wymienione zawodniczki :

We wtorek 11 Grudnia w Poznaniu odbyło sie tegoroczne spotkanie Wigilijne zorganizowane przez Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej.

W piątek 14 grudnia odbędzie się ostatni w roku 2018 dyżur Wydziału Rozgrywek w biurze WZPS Poznań.

Siatkarki DPD Legionovii Legionowo można było stawiać w roli faworyta meczu z Enea PTPS Piła i nie było niespodzianki. Pilanki podjęły walkę jedynie w trzecim secie, ale w przeciągu całego meczu to rywalki były lepsze w każdym elemencie. Była to siódma porażka ekipy z Piły, w której przypomnijmy, doszło do roszady na pozycji pierwszego trenera i czwarta wygrana Legionovii.

W półfinale rozgrywek Juniorek zobaczymy zespół UKS ZSMS Poznań, który wygrał barażowy turniej w Poznaniu.

Enea Energetyk Poznań wspólnie z kibicami i wszystkimi sympatykami klubu zorganizowała wyjątkową Szlachetną Paczkę. Dzięki zaangażowaniu wielu osób, udało się spełnić nie tylko liczne potrzeby jednej z wielkopolskich rodzin, ale także zebrać niezbędne środku na największe marzenie rodziny tj. remont poddasza. W niedzielę odbyło się oficjalne pakowanie i dostarczenie paczek klubowym autokarem bezpośrednio do potrzebującej rodziny. Emocji nie było końca.

Wydawało się, że mecz E.Leclerc Radomki Radom z Energą MKS-em Kalisz będzie wyrównany. Już w pierwszym secie na parkiecie dominowały jednak gospodynie, pewnie triumfując 25:9. W kolejnych partiach już tak łatwo nie było, ale podopiecznym Jacka Skroka udało się zakończyć pojedynek w trzech setach.

APP Krispolowi Września po serii słabszych meczów udało się przełamać. Podopieczni trenera Mariana Kardasa rozegrali dobre spotkanie w Siedlcach i wygrali 3:1. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano środkowego gości – Mateusza Zawalskiego. Zdobyte trzy punkty pozwoliły siatkarzom z Wrześni awansować na trzecie miejsce, KPS spadł natomiast na 10. lokatę.

Wyniki w rozgrywkach Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej z trwającego weekendu dostępne są tutaj.

Środowy wieczór nie był najszczęśliwszy dla siatkarek Enea Energetyk Poznań. Energetyczne dziewczyny przegrały na wyjeździe w Świeciu z miejscowym Jokerem 2:3 (18:25, 19:25, 31:29, 25:18, 13:15). Mimo porażki cieszy bardzo cenny punkt oraz fakt, że poznanianki wciąż pozostają jedyną drużyną w lidze, która w każdym spotkaniu pierwszej rundy zdobywała punkt.

W środę 5 Grudnia rozegrane zostaną kolejne spotkania w Lidze Kadetek.

Siatkarki Enei PTPS Piła przed własną publicznością mogły cieszyć się z kompletu punktów. Pilanki 3:1 pokonały ekipę E.Leclerc Radomki Radom, a wyższość siatkarek z Radomia musiały uznać jedynie w drugim secie, w którym gospodyniom w końcówce przytrafił się przestój.

Spotkanie w Poznaniu zapowiadano jako kolejny pięciosetowy bój, bowiem, aż 5 z 6 ostatnich spotkań tych ekip kończyło się właśnie tak. Również tym razem rywalizacja na II-ligowych parkietach dostarczyła sporo emocji, zgodnie z przewidywaniami triumfatorki wyłonił dopiero tie-break, z wygranej mogły cieszyć się poznanianki.

W 12 kolejce spotkań starcie Enei Energetyka Poznań z Grupą Azoty PWSZ Tarnów zapowiadało się jako hit. Co ważne tym hitem właśnie było! Starcie drugiego i trzeciego zespołu w tabeli 1 Ligi Siatkówki Kobiet zakończyło się efektownym zwycięstwem gospodyń. Wygrywając Enea Energetyk Poznań został samodzielnym liderem 1 Ligi Siatkówki Kobiet.

Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź były stawiane w roli faworyta meczu z MKS Kalisz i wywiązały się z tej roli. Wicemistrzynie Polski nie miały jednak łatwej przeprawy, podopieczne Mariusza Wiktorowicza postawiły rywalkom trudne warunki, a nawet miały szansę na doprowadzenie do tie-breaka. ŁKS to aktualny wicelider tabeli.

Wyniki w rozgrywkach Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej z trwającego weekendu dostępne są tutaj.

W środę Enea Energetyk Poznań rozegrała przełożony mecz Pucharu Polski z Wisłą Warszawa.

6 grudnia w siedzibie WZPS Poznań o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie Prezydium Zarządu z predstwicielami nowych klubów w Wielkopolskim Związku Piłki Siatkowej.

11 grudnia w Poznaniu odbędzie się tegoroczna Wigilia Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej.

W środę 28 Listopada rozegrano kolejne spotkania w Lidze Kadetek.

Visualscope.com

 continuumpoznan

vigo250

pzps

systemcentralny

logoSOS

mas

 

ogloszeniezsms

sms

banner

liceumenergetyk1

logososkalisz 

aps