Nasz Głos Poznański zaprezentował kolejne materiały o siatkówce w naszym regionie.

Nierówne spotkanie mieli okazję oglądać kibice zgromadzeni w hali we Wrześni. KPS Kielce zaprezentował bardzo dobrą grę, jednak wystarczyło to jedynie do wygrania pierwszego seta. W dwóch kolejnych podopieczni trenera Grabdy nie odpuszczali, jednak końcówki należały do gospodarzy. Jedynie czwartą odsłonę siatkarze z Wrześni kontrolowali niemal od początku i wygrali ją do 19. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Adama Lorenca.

Szanowni Państwo,

Kolejne spotkania rozegrały nasze ekipy w rozgrywkach Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

SKF Forex Polska Politechnika Poznańska – KS Spójnia 3:2(23:25, 25:16, 15:25, 25:17, 15:11)

Wydział Rozgrywek WZPS Poznań informuje, że terminarz na fazę grupową Ligi Kadetek zaprezentowany zostanie w systemie obsad sędziowskich we wtorek 16 Października o godz. 22:00.

Kolejne spotkania rozegrali siatkarze w trzeciej lidze WZPS.

W sobotę 13 Października kolejne spotkania w rozgrywkach trzeciej ligi rozegrały zespoły siatkarek.

Początek nowego sezonu 1 ligi siatkarek jest bardzo intensywny. Jeszcze w poprzednią środę poznanianki walczyły na popularnej „Chwiałce”, żeby w sobotę w dalekim Mielcu zaserwować sobie i kibicom w tamtejszej hali kolejny mecz walki. Bój z miejscową UKS Szóstą Mielec rozstrzygnął się dopiero po tie-breaku, gdzie ostateczne zwycięstwo odnotowały poznanianki 3:2.

Zakończyła się faza eliminacyjna w rozgrywkach Kadetek.

W ostatnim dniu turnieju towarzyskiego w Pile Chemik Police pewnie w trzech setach pokonał MKS Kalisz i z kompletem wygranych zajął pierwsze miejsce w rywalizacji. Kaliszanki mając trzy porażki na koncie uplasowały się na miejscu czwartym. W meczu decydującym o drugim miejscu ŁKS Commercecon Łódź zmierzył się z PTPS-em Piła. Łodzianki wygrały to spotkanie bardzo pewnie w trzech setach.

MCKiS Jaworzno pokonał APP Krispol Września 3:0 w meczu 4. kolejki 1. Ligi Mężczyzn. Gospodarze walczyli o kolejne zwycięstwo przed własną publicznością i trzeba przyznać, że z zadania wywiązali się celująco. W trzech partiach pokonali aktualnego lidera rozgrywek. MVP spotkania został wybrany Rafał Pawlak.

Środkowa, atakująca i rozgrywająca – na tych pozycjach zostanie wzmocniona drużyna siatkarek Energa MKS Kalisz przed rozpoczęciem zmagań w Lidze Siatkówki Kobiet. Zmiany nie ominęły też sztabu szkoleniowego. Dołączył do niego Wojciech Pytlarz, nieco inne zadania będzie miał natomiast dotychczasowy drugi coach Daniel Przybylski.

W drugim dniu turnieju towarzyskiego rozgrywanego w Pile ŁKS Commercecon Łódź stoczył zaciętą walkę z beniaminkiem Ligi Siatkówki Kobiet z Kalisza. Łodzianki pokonały MKS dopiero po tie-breaku. W drugim meczu Chemik Police w trzech setach wygrał z PTPS-em Piła i z dwoma zwycięstwami na koncie przewodzi turniejowej tabeli.

Golden Orzeł Malbork – SKF Forex Polska Politechnika Poznańska 3:2(25:21, 23:25, 25:22, 25:27, 15:13)

Wyniki z rozgrywek WZPS Poznań w weekend 13/14.10.2018.

We wtorek rozgrywane są ostatnie mecze 29. Turnieju Nadziei Olimpijskich w OPO Centralnym Ośrodku Sportu w Spale. W finale turnieju Dolnośląskie pokonało Opolskie 2:0 (25:17, 25:23). W meczu o trzecie miejsce lepsze na boisku okazała się drużyna Łódzkiego, która wygrała z Kujawsko-Pomorskim 2:0 (25:21, 25:14). Ranking województw ostatecznie wygrało Pomorskie.

W środę 17 Października rozegrane zostanie spotkanie w drugiej lidze siatkarek SKF Forex Polska Politechnika Poznańska - KS Spójnia.

W pierwszym dniu turnieju towarzyskiego rozgrywanego w Pile PTPS pokonał 3:0 MKS Kalisz. W drugim meczu mistrzynie Polski zmierzyły się z wicemistrzem naszego kraju. Chemik Police pokonał 3:1 ŁKS Commercecon Łódź, a mecz mógł się podobać pilskiej publiczności zgromadzonej w hali MOSiR.

Na zakończenie 29. Turnieju Nadziei Olimpijskich, który w dniach 7-9 października rozgrywany był w OPO Centralnym Ośrodku Sportu w Spale powołano zawodników na akcje szkolenia centralnego.

Kolejny Dyżur Wydziału Rozgrywek WZPS Poznań odbędzie się we wtorek 16 Października.

W sobotę 6 Października wystartował sezon w rozgrywkach młodziczek.

W meczu 3. kolejki I ligi kobiet niepokonany dotąd zespół Energetyka podejmował Mazovię Warszawa, która przegrała oba swoje spotkania. W dwóch pierwszych setach wszystko przebiegało po myśli gospodyń, potem jednak losy meczu się odwróciły. Warszawianki doprowadziły do tie-breaka, w którym po zaciętej walce wygrały i sprawiły sporą niespodziankę, wywożąc z Poznania dwa punkty.

Siatkarki Pałacu Bydgoszcz wygrały kolejny turniej. Po triumfie w Goleniów Cup tym razem okazały się najlepsze na turnieju w Bobolicach. W ostatnim swoim meczu pokonały 3:0 Legionovię Legionowo. Na drugim miejscu turniej zakończył Chemik Police, który w niedzielę wygrał 3:1 z PTPS-em Piła. Nagrodę MVP turnieju zgarnęła Magdalena Stysiak.