Przejdź do treści

Sukcesy zespołów młodzieżowych na plaży

W dniach 13-14 lipca 2024 roku odbyły się Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w Siatkówce Plażowej. Wielkopolskie zespoły potwierdziły swoje wysokie umiejętności trzykrotnie stając na podium.

Zawodniczki klubu GLKS Barycz Janków Przygodzki Małgorzata Banaś i Blanka Trawińska zdobyły srebrne medale.

Zasłużone gratulacje zarówno dla uzdolnionych, młodych zawodniczek jak również trenerki Pani Katarzyny Pawlickiej.

W finale wystąpiły również zawodniczki klubu UKS Szamotulanin Szamotuły Kaja Chudzińska i Amelia Rolla, które wywalczyły w gronie 16 finalistek bardzo wysokie 5 miejsce.

Równie bardzo dobre informacje napłynęły z Wrzesińskich Obiektów Sportowo – Rekreacyjnych gdzie rywalizowali młodzi zawodnicy z całego kraju. Nasze województwo wywalczyło możliwość występu w finale dla 3 par, które reprezentowały barwy klubu KPS Progress Września. Młodzi zawodnicy w pełni wykorzystali znajomość swoich obiektów i doping własnej publiczności zdobywając pierwsze 2 miejsca.

Złote medale wywalczyła para Alan Robak i Patryk Staniszewski a srebrne Maksymilian Banaszak i Antoni Saczawa.

Ostatnia nasza para Mikołaj Makowski i Hubert Andrzejewski uplasowała się na miejscach 13 – 16.

Podziękowania dla sztabu szkoleniowego w osobach Tomasza Robaka i Tomasza Koteckiego.

Wszystkim, reprezentującym Wielkopolskę, zawodniczkom i zawodnikom gratulujemy osiągniętych bardzo dobrych wyników.