Menu Zamknij

Domowa porażka Energetyka

Nie zwalnia tempa Joker Świecie, podopieczne trenera Marcina Wojtowicza wygrały 3:1 zostały liderem tabeli i są jedyną niepokonaną drużyną w I lidze. Poznanianki doznały drugiej porażki i pozostały na czwartym miejscu.

Mecz dwóch czołowych drużyn w I lidze rozpoczął się od prowadzenia zespołu gości 5:2. Świecianki dzięki dobrej grze w obronie kontrataki zamieniały w punkty, ich radość nie trwała zbyt długo do remisu doszło po tym jak asem serwisowym popisała się Ewelina Tobiasz, a punkt w ataku zdobyła Kinga Dybek (9:9). Przyjezdne szybko powróciły do swojej dobrej gry, punktowała Paulina Brzoska zarówno w ataku jak i w bloku. Przy stanie 11:14 o pierwszą przerwę na żądanie poprosił trener Energetyka Marcin Patyk. W natarciu nadal była ekipa znad Wdy, ciężar gry na siebie wzięła Adrianna Kukulska, świecianki punktowały w bloku oraz w kontratakach. Poznaniankom z kolei przytrafił się z kolejny przestój i przegrywały one 14:21. Przestój jaki przytrafił się zespołowi gości w końcówce nie miał większego wpływu na ich wygraną, set ten zakończył się ich zwycięstwem w stosunku 25:21.

W drugiej partii meczu na początku obie drużyny grały punkt za punkt, po czym do głosu po raz kolejny doszły przyjezdne. Świecianki lepiej zagrały na siatce, ustrzegły się błędów własnych, punktowały w bloku i przy serii Adrianny Kukulskiej prowadziły 14:9. W zespole z Poznania szwankowało przyjęcie, pojedynczymi atakami passę zespołu ze Świecia próbowała przerwać Joanna Sikorska (14:17), po bloku tej zawodniczki gospodynie przegrywały zaledwie jednym punktem (17:18). Reprymenda trenera Marcina Wojtowicza nic nie pomogła jego podopiecznym, w polu zagrywki popis swojej skuteczności dała Ewelina Tobiasz, punktowała Kinga Dybek i ekipa ze stolicy Wielkopolski odrobiła straty i prowadziła jednym punktem 19:18. Końcówka seta należała do zespołu gości, ostatni punkt w kontrataku zdobyła Adrianna Kukulska i tym samym zespół ze Świecia prowadził 2:0.

Dla gospodyń set numer trzy był gra o pozostanie w meczu. Przyjezdne na początku prowadziły 6:5, a następnie po ataku z szóstej strefy Adrianny Kukulskiej 9:5. Poznanianki były w odwrocie, seriami traciły punkty i przegrywały 7:12, zmobilizowane świecianki powiększyły przewagę do sześciu punktów i o przerwę na żądanie poprosił trener Marcin Patyk. Było to dobre posunięcie tego trenera. Siatkarki z Poznania zniwelowały straty do dwóch punktów, ich grę napędziła Kinga Dybek. Miejscowe siatkarki złapały przysłowiowy wiatr w żagle i doprowadziły do remisu po skutecznym bloku 19:19. Końcówka seta była bardzo zacięta i emocjonująca, o zwycięstwie musiała decydować gra na przewagi. Najpierw blokiem na Adriannie Kukulskiej popisała się Magdalena Jurczyk, a seta asem serwisowym zakończyła Simona Dreczka.

Energetyk rozpoczął czwartą partię od prowadzenia 3:0 po atakach Adrianny Muszyńskiej, o czas poprosił trener Marcin Wojtowicz. Był to dobry ruch tego szkoleniowca ciężar gry na siebie wzięła Oriana Miechowicz, popisała się trudnymi zagrywkami i doszło do remisu 4:4. Po ataku Pauliny Brzoski przyjezdne prowadziły 9:7, do wyrównania doszło po ataku Magdaleny Jurczyk (9:9). Świecianki przyspieszyły swoją grę, wiele dobrego w poczynania zespołu wniosła Wiktoria Kowalska, po jej asie serwisowym i ataku było 15:12 dla Jokera. Gospodynie całkowicie oddały pole gry swoim przeciwniczkom, te w pełni to wykorzystały, a Joker punktował w polu zagrywki. Po asie serwisowym Katarzyny Wenerskiej było 21:16, poznanianki nie miały siatkarskich argumentów, popełniły wiele prostych błędów. Błąd własny poznanianek zakończył ten set.

MVP: Aleksandra Żurawska

Enea Energetyk Poznań – Joker Mekro Energoremont Świecie 1:3
(21:25, 22:25, 26:24, 16:25)

Składy zespołów:
Energetyk: Jurczyk (11), Dreczka (5), Dybek (15), Tobiasz (3), Muszyńska Adrianna (14), Sikorska (12), Nowak (libero) oraz Bogdanowicz N. (libero), Bogdanowicz A., Muszyńska Aleksandra i Omelaniuk (3)
Joker: Kukulska (16), Brzoska (13), Miechowicz (13), Wenerska (4), Fojucik (18), Majkowska (11), Żurawska (libero) oraz Tomczyk, Nowacka i Kowalska (3)