Przejdź do treści

III Liga Kobiet – Pilskie zespoły w półfinale

W dniu wczorajszym poznaliśmy pierwsze dwa zespoły, które zagrają w półfinale III Ligi Kobiet.

W pierwszym meczu zawodniczki SPS Volley Piła gościły u siebie drużynę z Turku. Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem 3:0 dla SPS’u i jak się okazało, historia się powtórzyła. KS Volley Turek w obu meczach nie zdobył ani jednego seta i o kolejny półfinał powalczą dopiero za rok. SPS Volley rozgościł się w półfinale i czeka na przyszłe rywalki.

Drugie spotkanie zapowiadało się niezwykle interesująco, o czym mogli Państwo przeczytać w poprzednim artykule dot. III Ligi Kobiet. UKS KANIASIATKA Gostyń tydzień temu u siebie wygrała z KS Piła 3:1. Bardzo dobry wynik i grę w pierwszym meczu trzeba było jeszcze potwierdzić w spotkaniu rewanżowym na zdecydowanie trudniejszym gruncie, bo na boisku przy ul. Żeromskiego w Pile. Na gospodyniach spoczywała spora presja, lecz zdecydowanie sobie z nią poradziły. Bardzo pewnie i zdecydowanie wygrane trzy sety poskutkowały rozegraniem złotego seta, gdyż oba zespoły miały na swoim koncie po jednym zwycięstwie za 3 punkty. Pilskie siatkarki przez całe spotkanie nie dały praktycznie żadnych szans zawodniczkom z Gostynia i udowodniły, iż mimo potknięcia w pierwszym meczu zasługują na miejsce w półfinale. Zawodniczkom z Gostynia gratulujemy dobrej postawy. Życzymy i sobie, i im, aby niespodzianki i emocjonujące zwroty akcji zdarzały się jak najczęściej.

Mecze pomiędzy GLKS Barycz Janków Przygodzki i UKS Milesza Targowa górka oraz UKS PIĄTKA Turek i MLKS ORLIK MIŁOSŁAW zostały przełożone. O wynikach reszty spotkań rewanżowych i drużynach, które dołączą do zespołów z Piły będziemy Państwa informować na bieżąco.

SPS Volley Piła KS Volley Turek 3:0 (25:19, 25:23, 25:21)
KS Piła UKS KANIASIATKA Gostyń 3:0 (25:13, 25:9, 25:12)