Menu Zamknij

Pewna wygrana Energetyka

Niezbyt dobrze rozgrywki I ligi kobiet rozpoczęły siatkarki Karpat Krosno. W pierwszej kolejce ekipa z Podkarpacia przegrała 0:3 z Uni Opole, a w drugiej rundzie spotkań nie dała rady ugrać ani jednego seta w starciu z zespołem Energetyka Poznań. Tym samym krośnianki są na ostatnim miejscu w tabeli, a poznańska drużyna to lider ligowego zestawienia

Po niezbyt udanej inauguracji w Opolu wydawało się, że krośnianki postawią się groźnej drużynie Energetyka Poznań, która nie ukrywa chęci awansu do najwyższej klasy rozgrywek. W pierwszym secie Karpatki rozpoczęły mecz bardzo dobrze. Grały spokojnie, rozważnie i punktowały zawodniczki z Poznania. Osiągnęły dość wyraźną przewagę punktową prowadząc 20:15 i za chwilę 22:17. W tym momencie siatkarki z Podkarpacia chyba „przestraszyły się”, że mogą pokonać faworyta spotkania. Kolejne nieskończone akcje, popsuta zagrywka i dwa nieprzyjęte serwisy pozwoliły na wygraną seta drużynie Energetyka.

Przebieg premierowej odsłony miał wpływ na całe spotkanie. W kolejnych dwóch setach Krośnianki nie były zespołem z początku spotkania, popełniały błędy własne, a siła ataku była za mała na bardzo dobrze broniące zawodniczki z Poznania, które kończyły skutecznie swoje akcje. Podkarpacka drużyna przegrała kolejne dwa sety i całe spotkanie.

Karpaty Krosno – Energetyk Poznań 0:3
(23:25, 15:25, 14:25)