Przejdź do treści

PGE Projekt Warszawa wygrywa XIX Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia

XIX Agrobex Memoriał Arkadiusza przeszedł do historii. W turnieju wzięli udział siatkarze światowej klasy, w tym złoci, srebrni i brązowi medaliści igrzysk olimpijski w Paryżu. Kibice przez dwa dni w wypełnionej po brzegi hali w Zalasewie podziwiali grę aż 8 reprezentantów Polski – Bartosza Kurka, Marcina Janusza, Tomasza Fornala, Norberta Hubera, Jakuba Kochanowskiego, Grzegorza Łomacza, Bartłomieja Bołądzia i Łukasza Kaczmarka. Po dwóch dniach rywalizacji imprezę podobnie jak w ubiegłym roku zwyciężył PGE Projekt Warszawa.

Impreza tradycyjnie rozpoczęła się od warsztatów siatkarskich dla 150 dzieci i młodzieży, poprowadzonych przez zawodników Jastrzębskiego Węgla. W pierwszym meczu półfinałowym ZAKSA Kędzierzyn-Koźle po emocjonującym spotkaniu pokonała Jastrzębski Węgiel 3:2. W drugim półfinale PGE Projekt Warszawa w czterech setach ograł PGE GiEK Skrę Bełchatów i to podopieczni Piotra Grabana, awansowali do finału XIX Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia. W meczu o brąz Jastrzębski Węgiel bez straty seta pokonał podopiecznych Gheorge Cretu. W najważniejszym spotkaniu turnieju PGE Projekt Warszawa bez straty seta wygrał z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.