Przejdź do treści

Znamy mistrzynie Poznania w siatkówce dziewcząt

Dominacja siatkarek Szkoły Podstawowej nr 15 pod wodzą trenera Zbigniewa Kegela, Szkoły Podstawowej nr 69 Szkoły Mistrzostwa Sportowego i Szkoły Podstawowej nr 29 zakończyły się Mistrzostwa Miasta Poznania Szkolnego Związku Sportowego. Tegoroczna rywalizacja była emocjonująca do ostatniego seta.

Najpierw rywalizacja toczyła się w kategorii rocznika 2011 i młodsze, czyli „czwórki”, a do turnieju finałowego dotarły: Szkoła Podstawowa nr 10, Szkoła Podstawowa nr 10, Szkoła Podstawowa nr 15, Szkoła Podstawowa nr 29 i Szkoła Podstawowa nr 36, a niespodziewanie w półfinałach odpadła Szkoły Podstawowej nr 69. Rywalizacja od początku toczyła się pod dyktando podopiecznych trenera Zbigniewa Kegela ze Szkoły Podstawowej nr 15 na Osiedlu Jana II Sobieskiego, które pewnie w finale pokonały Szkołę Podstawową nr 29.

Natomiast w finale młodziczek zobaczyliśmy reprezentacje ze szkół: Szkoła Podstawowa nr 15, Szkoła Podstawowa nr 29, Szkoła Podstawowa nr 69 i Szkoła Podstawowa nr 70. Zgodnie z przewidywaniami o awans do finału wojewódzkiego zmierzyły się drużyna SP 15 z SP 69. Pierwszy set był bardzo wyrównany, ale minimalnie lepsze okazały się dziewczyny z SP 15, które ostatecznie wygrały spotkanie 2:0.

– Kolejny rok jedziemy na Finały Mistrzostw Wielkopolski, ale w tym sezonie rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie i wierzymy, że w przyszłości zobaczymy poznanianki na parkietach Tauron Ligi i reprezentacji Polski. Podwójne złoto cieszy, a teraz czas na przygotowania do kolejnych spotkań – mówił szczęśliwy po finałach trener Kegel.

Źródło: naszglospoznanski.pl